Leszek Możdżer Białołęckie Wieczory Jazzowe

 Warszawa

 Kino na boku
 ul. Vincenta van Gogha 1

 08.03.2020

 19:00

 Ceny biletów

KONCERT LESZKA MOŻDŻERA W BOK 8.03.2020 r.

W Dzień Kobiet na scenie przy van Gogha 1, w ramach cyklu Białołęckie Wieczory Jazzowe wystąpi Leszek Możdżer z sekcją rytmiczną.

Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, wielokrotnie nagradzany przez krytyków oraz doceniany przez publiczność. Wybitny pianista i kompozytor, który dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji. Początkowo związany z yassową formacją Miłość, w kolejnych latach pojawiał się w wielu jazzowych konfiguracjach: od zespołów Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańko, Michała Urbaniaka, Adama Pierończyka, Arthura Blythaczy do Marcusa Millera. Dyskografia pianisty obejmuje ponad sto albumów zrealizowanych jako własne projekty lub we współpracy z wybitnymi artystami (Johnem Scofieldem, Tan Dunem, Patem Mathenyem, Zbigniewem Preisnerem czy Janem A.P. Kaczmarkiem). Od roku 2011 Leszek Możdżer jest Dyrektorem Artystycznym plenerowego festiwalu muzycznego nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu – Enter Music Festival.

Podczas marcowego koncertu w Białołęckim Ośrodku Kultury fortepian będzie instrumentem głównym, a sekcja rytmiczna wzbogaci ekspresję i genialne improwizacje pianisty. Na scenie obok Leszka Możdżera wystąpi dwóch znakomitych polskich muzyków: Piotr Lemańczyk (kontrabas, gitara basowa) oraz Tomasz Łosowski (perkusja). Koncert w BOK będzie premierą tego klasycznego jazzowego trio.

Rozwiń